05 Aralık 2021 10:15

Kurumsal

Dursunbey Arama ve Kurtarma Derneği Şubat 2019 tarihinde resmi kuruluşunu tamamlamıştır. O tarihten itibaren bölgesinde ki Afet ve acil durumlara gönüllü olarak karşılıksız hizmet vermektedir.

Ekibimiz; Toplamda 39 resmi üyemiz vardır.

İlk yardım sertifikalı 26 dernek üyemiz vardır.

Afet bilinci sertifikalı 34 dernek üyemiz vardır.

Gönüllü itfaiyecilik sertifikalı 19 dernek üyemiz vardır.

A sınıfı telsiz belgeli 6, B sınıfı telsiz belgeli 1 dernek üyemiz vardır.

İpli iniş-tırmanış sertifikalı 16 dernek üyemiz vardır.

Vizyonumuz;

Dursunbey olarak 1952 km2 lik çok geniş yüzölçüme sahip bir ilçeyiz. Bu doğrultuda 102 kırsal mahallemizle birlikte 111 mahallede dağınık şekilde yerleşmiş durumdayız. Devlet imkanlarında en yakın destek kuvvetin 80km uzakta olduğundan gönüllü bir acil durum ve afet mücadele ekibi kurmamızın elzem olduğu aşikardı. 2019 yılı başında bir grup gönüllü ile başladığımız bu dernek çalışması şimdi 39 dernek üyesinin yanısıra 88 de dernek gönüllüsüne ulaştık. Bölgemizdeki acil durum ve afetlere anında müdehale kabiliyetimizin yanında ülkemizin her yerindeki bu tip vakalara müdahale için hazırız. Ayrıca ülkemizin her ilçesinde böyle gönüllü derneklerin oluşmasını destekliyor elizden geldiğince eğitim ve kurumsal yapı konusunda destek olmaya çalışıyoruz. 

Misyonumuz;

Dursunbey Arama ve Kurtarma Derneği olarak Afet, Acil durum kapsamında; Deprem, sel, trafik kazası, her türlü yangın felaketi, salgın hastalık durumu, kayıp-kaybolma vakaları, kimyasal-biyolojik saldırı ve benzeri durumlarda devlet kuvvetlerine ek olarak elimizden geldiğince gönüllü olarak hizmet vermektir.